| Media
Imany
You Will Never Know
  • Imany - You Will Never...
  • Ellie Goulding - Lights
  • Y'akoto - Diamonds
  • Natalie Cole and Nat King Cole - Unforgettable
  • Pink Martini - Hey Eugene
  • Vaya Con Dios - What's A Woman
  • Chambao - Pokito A Poko
  • Selah Sue - Raggamuffin
  • Twin Shadow - Five Seconds

News

Znamy supporty przed koncertami Selah Sue!

22.05.2015

Znamy już artystów, którzy wystąpią przed koncertami Selah Sue na jej trasie po Polsce! Polską scenę będą reprezentować: Groberska, Pola Rise, Sister Wood, Holly blue oraz Jona Ardyn! 

GROBERSKA | 26.05.2015 - Poznań, Eskulap 

Dominika Groberska to 21-letnia autorka muzyki i tekstów. Swoje pierwsze utwory zaczęła komponować w szkole średniej, publikując je w sieci pod nazwą Closeinsounds. Jej utwór nagrany z zespołem znalazł się na składance "Polska Alternatywa". Obecnie działająca tylko solowo. Fanatyczka Jamesa Deana i Jeffa Buckley'a, w których na co dzień szuka inspiracji. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie występy u boku m.in. Skubasa, Marceliny czy Izy Lach.

 

POLA RISE | 28.05.2015 - Warszawa, Palladium 

Pola Rise jest kompozytorką i wokalistką, poruszającą się w obszarach muzyki elektronicznej. Niewiele o sobie mówi, a jedyną przewidywalnością jest ujawnianie 12tego dnia każdego miesiąca fragmentu swojego autorskiego projektu. Jej pierwszy singiel „Did You Steep Last Night” w dwa miesiące osiągnął 100 000 odsłon, a drugi w trzy tygodnie po premierze ponad 45 000! Za produkcję muzyczną utworu odpowiada brytyjski producent Debian Blak i jest to jeden z pierwszych utworów na YouTube w rozdzielczości 4K.Premiera pierwszej EPki „The Power of Coincidence” odbyła się 12 kwietnia 2015 r. Projekt Poli Rise ujmuje kobiecością i przejmującym wokalem, za którym kryje się potężna dawka elektronicznych brzmień. Pola wielką uwagę przywiązuje do detali, co wyraźnie widać w każdym z ujawnianych materiałów video. Potwierdza to, że jest artystką niezwykle konsekwentną i zdefiniowaną artystycznie. W jej muzyce można dostrzec inspiracje takimi postaciami jak Iamamiwhoami, Oh Land czy Bjӧrk. Poli Rise na scenie towarzyszy Maciek Tobera z gitarą elektryczną oraz producent MANOID. W podsumowaniach 2014 roku Pola Rise została wyróżniona zdobywając tytuł Odkrycia Roku przez portal Brand New Anthem. Również MusicIs, Magazine WIMP oraz Juventum polecili mieć na nią oko w nadchodzącym czasie.

SISTER WOOD | 31.05.2015 - Łódź, Wytwórnia | 1.06.2015 – Gdańsk, B-90 

Mądre głowy dyskutują w telewizji o plusach i minusach otwartych granic, a my swoje wiemy – dzięki temu, że świat się skurczył, rodzą się takie projekty jak Sister Wood! Perkusisty Łukasza Moskala w Polsce nikomu nie trzeba przedstawiać – jego gra napędza m.in. Zakopower i solowy skład Nosowskiej. Siostry Sarah i Rachel Wood od dekady zdobywają doświadczenie na brytyjskiej scenie.  Połączył ich Londyn i miłość do podobnych brzmień: melodyjnych, lecz ambitnych, poszukujących, ale ujmujących. Koncertowo mocne bębny znakomicie uzupełniają grę klawiszy i skrzypiec. Pełne przestrzeni dźwięki dopełniają wokale sióstr Wood. Ich debiutancki album zatytułowany „Language Barriers”, ukazał się 23.03.2015.

VIDEO// LIVE SESSIONS:


HOLLY BLUE | 30.05.2015 - Kraków, Studio 

Zespół Holly Blue powstał w 2011 r., założony przez 17-letnią wokalistkę Sonię Kopeć i Emila Blanta, muzyka i producenta znanego m.in. z grup Gutierez i The Marians. Skład koncertowy uzupełniają muzycy znani m.in. z 52UM, Searching For Calm, Arrm, Thaw, Sztywny Pal Azji.  Debiutancka płyta zespołu pt. „The First Flight” ukazała się jesienią 2012 r. nakładem wydawnictwa Falami. Na płycie znalazło się 9 premierowych utworów autorskich, dwa remixy oraz cover przeboju "'74-'75" The Connells w nowej zaskakującej aranżacji. Całość jest anglojęzyczna. Muzyka zespołu, określana jako inteligent pop, ma własny, unikatowy klimat, charakteryzujący się subtelnym głosem Sonii oraz oryginalnym brzmieniem i aranżacjami. - To obszerna porcja przemyślanej, starannie zaaranżowanej, poruszającej muzyki, przede wszystkim do słuchania. Pierwszy lot Holly Blue jest na wysokim pułapie. Życzę, by zespół utrzymał go jak najdłużej – napisał o płycie Jurek Owsiak.. Pierwszy, limitowany nakład płyty (1000 egz.), ukazał się w specjalnej szacie graficznej, autorstwa na stałe współpracującej z Falami artystki intermedialnej, Marty Frank. W nawiązaniu do nazwy zespołu (Holly Blue to egzotyczny motyl), album przypomina klaser na motyle. Do płyty dołączono lupkę powiększającą, dzięki której można m.in. poznać teksty zespołu i obejrzeć kilka motylich transformacji wokalistki. Po wydaniu płyty zespół grał  wspólne koncerty m.in z  Selah Sue (Holly Blue było oficjalnym supportem na polskiej trasie belgijskiej gwiazdy pop) oraz  polskimi artystami - Myslovitz, Ania Dąbrowską.  W  2013 roku  wystąpił na festiwalu SOPOT  TOPtrendy, zagrał dużą trasę po Polsce oraz Wyspach Brytyjskich. Piosenki zespołu znalazły się na składankach „Sealesia 1 i 2”, „Mysłowice Dobrze Brzmiące” oraz „Cafe Night & Day : Chillout & Alternative Edition 2014”.Obecnie zespół kończy pracę nad drugą płytą długogrającą, którą zapowiada piosenka „Comfort Zone”.  Singiel ten został wydany na mini albumie "Comfort Zone - Remixes & B-side", który oprócz tytułowego singla zawiera trzy jego remixy oraz dwa niepublikowane dotąd utwory w wykonaniu znanych muzyków i producentów.Nad nowym materiałem zespół pracuje z Eddie Stevensem, znanym ze współpracy z Moloko, Roisin Murphy czy Zero 7.

JONA ARDYN | 3.06.2015 – Szczecin, Azoty Arena

Joanna Maksymowicz- Raczyńska znana również jako Jona Ardyn to altowiolistka, muzyk sesyjny, a z zamiłowania wokalistka. Na co dzień gra w niemieckiej Preussisches Kammerorchester w Prenzlau, a w wolnych chwilach pisze teksty oraz muzykę do swoich piosenek. Edukację muzyczną rozpoczęła w Łodzi, następnie wyjechała do Stanów Zjednoczonych na stypendium Instytutu H. Manciniego w Los Angeles, gdzie współpracowała z największymi kompozytorami muzyki jazzowej oraz filmowej. Kontynuowała studia w Oklahoma City, i tam także, jako jedyna Europejka, śpiewała w chórze gospel. Następnie objęła asystenturę w Konserwatorium Muzycznym w Kansas City. W 2009 roku Jona uzyskała dyplom magistra sztuki z wyróżnieniem, w Akademii Muzycznej w Poznaniu (Filia w Szczecinie). W tym samym roku otrzymała również Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom ukończenia studiów w dyscyplinach sztuk plastycznych i muzycznych. Do swoich sukcesów artystycznych zalicza główną rolę w chińskim musicalu „Red Star Over China” (premiera Pekin 2011), ćwierćfinał konkursu o nagrodę Bursztynowego Słowika w 46 Sopot Festival, w którym zaśpiewała piosenkę „Anything goes” Tomera Birana, udział w Koncercie Chińskiej Gali Muzycznej z Polską Orkiestrą Radiową (Teatr Polski, Warszawa, 2012) oraz… honorowe obywatelstwo Stanu Oklahoma za wybitne osiągnięcia artystyczne. Współpracowała min. z Isis Gee (konkurs Eurowizji w Belgradzie), z Tomerem Biranem, producentem muzycznym (muzyka do filmów m.in. "Seks w Wielkim Mieście", "Rodzina Soprano"), z Blue Café, Raggattack, Varius Manx, Andrzejem Krzywym, Wojtkiem Olszakiem, Jamesem Newtonem Howardem, Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą, Dianną Krall, Guntherem Schullerem, Adamem Makowiczem, Wojtkiem Pilichowskim, Markiem Kościkiewiczem, Łukaszem Lachem. Jona odnajduje się w wielu stylistykach muzycznych, i tak też jej muzyka. To mozaika wszystkich jej inspiracji oraz fascynacji, którym nadaje własną treść i sens. Nie można jej określić jednym słowem. Sama zainteresowana mówi o niej jako jono- americana-soul-pop-funk-folk-sweet-jazzy-ardyn-rocket style. To połączenie wielu gatunków muzyki, który tworzy spójny „portret kobiecy". Począwszy od lirycznych, kobiecych ballad, poprzez rytmiczne funky, folk, jazz, pop, kończąc na epickich piosenkach o miłości.

Powrót do listy newsów
Dodaj do: